III. H2O Foci Kup és Családi Nap

Időpont: 2016. október 9. 10:00
Helyszín: Pokorny József Sport- és Szabadidőközpont (1028 Budapest, Szabadság utca 51-57.)
Résztvevők:

Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal

Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.

Alföldvíz Regionális Víziközmű-szolgáltató Zrt.

BÁCSVÍZ Víz- és Csatornaszolgáltató Zrt.

Borsodvíz Zrt.

DAKÖV Kft.

Dél-Pest Megyei Víziközmű Szolgáltató Zrt.

Délzalai Víz- és Csatornamű Zrt.

DMRV Duna Menti Regionális Vízművek Zrt.

Dunántúli Regionális Vízmű Zrt.

Északmagyarországi Regionális Vízművek Zrt.

Először Tiszamenti győzelem a III. H2O Foci Kupán

Hét órán át szinte szünet nélkül pattogott a labda a pesthidegkúti Pokorny József sport- és szabadidőközpontban a harmadik alkalommal megrendezett H20 Foci Kupa mérkőzésein, miközben a lecsófőző versenyben résztvevő csapatok jobbnál-jobb ételeket prezentálva hozták zavarba a legjobbat kiválasztani igyekvő zsűri tagjait.

A hagyományossá vált szabadidős rendezvény és az ahhoz kapcsolódó családi nap fővédnökeként Kurdi Viktor, a Magyar Víziközmű Szövetség elnöke köszöntötte a 21 csapatot felvonultató mezőny tagjait, és mondott köszönetet a rendezésre vállalkozó PromoSport Kft.-nek, többek között azt is hangsúlyozva, hogy az ilyen és ehhez hasonló sportesemények kitűnően szolgálják az országos egészségmegőrző programok sikerre vitelét.

Noha az esemény elsősorban a vízről, és az ebben a szektorban szereplőkről szólt, a szabadidőközpontban nagy népszerűségnek örvendett a Collin fröccs-, illetve a Hawle sörterasza, miközben a Kristály Kft. standján százszámra készültek amolyan kondíciójavítóként a frissen sütött ízletes goffrik.

„Immár a harmadik éve minden focikupánkhoz igyekszünk hozzáilleszteni egy családi napot, ahol a gyerekek is jól szórakozhatnak. Örülünk annak, hogy a 2016-os szabadtéri rendezvénysorozatunkat záró H20 Kupával együtt ebben az évben 5000-nél is több focibarátnak teremtettük meg a sportolás és a versengés lehetőségét, miközben a családtagok, a jó barátok és a szurkolók is érdekes programokba kapcsolódhattak be.” – nyilatkozta Szalay Gergő, a házigazda PromoSport Kft. ügyvezetője.

A focitornát – az esemény történetében először – a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. csapata nyerte, miután a döntőben Varga János két góljával legyőzték az Alföldvíz kispályás „válogatottját”. Ezt megelőzően az Alföldvíznek keményen meg kellett küzdenie a négy közé jutásért is, amikor a délzalaiakat csak büntetőrúgó versengésben tudta felülmúlni, egészen különleges 11:10-es eredményt produkálva.

A mostantól címvédő Tiszamentiek és az ezüstérmes Alföldvíz mögött a DMRV lett a harmadik, negyedik pedig a PromoSport focitornáit előszeretettel látogató MNV Zrt., amely ezúttal szinte csere nélkül hajtotta végig az egész tornát!A gólkirálynak járó különdíjat a győztes csapatban szereplő Varga János (TRV Zrt.) vehette át, legjobb kapusnak Niedermayer Zoltánt (Alföldvíz) választották meg a tornán közreműködő játékvezetők.