Budapesti kerületek IV. Focitornája

Budapesti kerületek IV. Focitornája
Időpont: 2012. május 19. 9:00
Helyszín: III. Kerületi TVE Sportközpont

Budapesti kerületek IV. Focitornája

Rákos-menti tripla a Budapesti Kerületek IV. Foci Tornáján?

Negyedik alkalommal rendezi meg a PromoSport Kft. – Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának közreműködésével – a Budapesti Kerületek Foci Tornáját, amelynek május 19-én szombaton a hagyományoknak megfelelően ismét a III. Kerületi TVE sportközpont ad otthont. 
A közalkalmazottakból és köztisztviselőkből álló kispályás csapatok első versengéséből 2009-ben a Hegyvidék „válogatottja” került ki győztesen, majd kétszer egymás után Rákosmente önkormányzati együttese bizonyult a legjobbnak. Könnyen lehet, hogy a XVII. kerület amatőr focistáit 2012-ben sem tudják felülmúlni, akkor viszont a kétszeres címvédő már nehezen felülmúlható triplázással büszkélkedhet!

A véletlen műve, hogy a torna éppen a Bajnokok Ligája müncheni döntőjének napjára esik, ezért kezdődnek a csoportmérkőzések Óbudán reggel 9 órakor, amelynek köszönhetően az itteni bajnokavatásra már délután 3 órakor sor kerülhet. A PromoSport Kft. a torna gólkirályának és legjobb kapusának stílszerűen a BL fináléra emlékeztető tiszteletdíjat készít elő, de itt is lesz Bayern München – Chelsea összecsapás , csak éppen nem a füvön, hanem a csocsóasztalnál…

A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak, a rendezvényre a belépés ingyenes.

ÖSSZEFOGLALÓ

A XVII. kerülettől a XVIII. vette át a váltóbotot

A Budapesti Kerületek IV. Foci Tornáján is büntetőpárbajban dőlt el az elsőség sorsa

Ahogy a sportvilág május 19-i csúcseseményén, a müncheni Bajnokok Ligája döntőben, úgy a Budapesti Kerületek IV. Foci Tornájának „aranymérkőzésén” is büntetőpárbajban dőlt el az elsőség sorsa, még pedig a XVIII. kerület önkormányzati csapatának a javára, amely a hagyományos rendezvényen első sikerét ünnepelhette.

A III. kerületi TVE műfüves pályáin megrendezett villámtornát Csomós Miklós, Budapest Főváros Önkormányzatának főpolgármester-helyettese nyitotta meg, akinek buzdító mondatai nem csupán a sportszeretetét, hanem jártasságát is bizonyították a foci világában. Elismeréssel hangsúlyozta, hogy a kerületi „válogatottakban” idén is szép számmal vonultak fel polgármesterek és alpolgármesterek, majd köszönetet mondott az eseményt immár négy éve lelkesen gondozó PromoSport Kft. vezetőinek, miként a házigazda kerület, illetve létesítmény irányítóinak, nem utolsó sorban a torna támogatóinak is.

A 19 kerületi együttesből és a Fővárost képviselő csapatból álló mezőny tagjai előbb csoportmérkőzéseken harcoltak a továbbjutásért, aztán az egyenes kieséses szakasz következett, amelynek végén a „dobogós” helyekért folyó versenyfutásban már csak a Főváros pesti oldalát képviselő csapatok maradtak állva. A döntőben a rendes játékidőben egyik csapat sem tudott gólt rúgni, így büntetőpárbaj következett, amelyben a XVIII. kerületiek 2-1 arányban bizonyultak jobbnak a XV. kerületieknél. Nem maradt érem nélkül a kétszeres címvédő XVII. kerület sem, amely a „bronzmeccsen” 3-1-re győzött a Soroksárt képviselő „kispályások” ellen.

A tornán – a büntetőket nem számítva - 151 gól esett, ebből egymaga a XVII. kerületi Sirán Gergely kereken tízet juttatott a hálóba, így az idén is ő vehette át a gólkirályt illető tiszteletdíjat, ugyanakkor a legjobb kapusnak a játékvezetők Schwetz Pétert, az ezüstérmes XV. kerület „portását” választották meg.

Budapesti kerületek IV. Focitornája
Időpont: 2012. május 19. 9:00
Helyszín: III. Kerületi TVE Sportközpont

Eredmények

CSOPORTBEOSZTÁS

A csoport

A1 IX. kerület
A2 VIII. kerület
A3 III. kerület
A4 XVIII. kerület
A5 IV. kerület

B csoport

B1 XXII. kerület
B2 XIV. kerület
B3 XV. kerület
B4 XIII. kerület
B5 XIX. kerület

C csoport

C1 VI. kerület
C2 XXIII. kerület
C3 X. kerület
C4 Budapest Főváros Önkormányzata
C5 XI. kerület

D csoport

D1 V. kerület
D2 XII. kerület
D3 XVII. kerület
D4 II. kerület
D5 XVI. kerület

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK

    Idő                         1. pálya      Eredm.    2. pálya      Eredm.     3. pálya      Eredm.       4. pálya        Eredm.

1. 9:00 – 9:20              A1 – A2       3 – 1       B1 – B2       3 – 1       C1 – C2       0 – 7       D1 – D2       2 – 0

2. 9:25 – 9:45              A3 – A4       2 – 2       B3 – B4       0 – 2       C3 – C4       1 – 4       D3 – D4       2 – 0

3. 9:50 – 10:10            A1 – A5       1 – 4       B1 – B5       2 – 0       C1 – C5       1 – 1       D1 – D5       5 – 0

4. 10:15 – 10:35          A2 – A4       0 – 4       B2 – B4       2 – 1       C2 – C4       3 – 0       D2 – D4       1 – 1

5. 10:40 – 11:00          A3 – A5       2 – 1       B3 – B5       4 – 0       C3 – C5       0 – 5       D3 – D5       6 – 0

6. 11:05 – 11:25          A1 – A4       0 – 5       B1 – B4       1 – 0       C1 – C4       1 – 0       D1 – D4       0 – 3

7. 11:30 – 11:50          A2 – A3       0 – 3       B2 – B3       0 – 1       C2 – C3       3 – 0       D2 – D3       0 – 4

8. 11:55 – 12:15          A4 – A5       1 – 1       B4 – B5       1 – 4       C4 – C5       2 – 3       D4 – D5       2 – 1

9. 12:20 – 12:40           A1 – A3       1 – 1       B1 – B3       0 – 3       C1 – C3       1 – 0       D1 – D3       1 – 4

10. 12:45 – 13:05          A2 – A5       3 - 2       B2 – B5       0 – 5       C2 – C5       0 – 0       D2 – D5       2 – 0

NEGYEDDÖNTŐK

XVIII. kerület – XXII. kerület     1 - 0

XXIII. kerület – II. került           1 - 1 (4 - 3)

III. kerület – XV. kerület           1 - 3

XI. kerület – XVII. kerület         0 - 3

ELŐDÖNTŐK

XVIII.kerület – XXIII.kerület       2 - 0

XVII.kerület – XV.kerület          1 - 1 (4 - 5)

DÖNTŐK

1. helyért

XVIII. kerület – XV.kerület        0 - 0 (2 - 1)

3.helyért

XXIII. kerület – XVII.kerület       1 - 3